• Josep Maria Bartomeu i Floreta (2014-)

    A member since 1974, he assumed the presidency of FC Barcelona on 23 January, 2014 after having held various directorial positions at the Club

  • Jordi Cardoner i Casaus

    Jordi Cardoner (Barcelona, 5 July 1962; member number 4,660) is first vice president and director responsible for the social area

  • Carles Vilarrubí i Carrió

    Carles Vilarrubí (Barcelona, 21 February 1954; member number 43.561) is second vice president and responsible for the area of institutional and international relations

  • Jordi Mestre i Masdeu

    Jordi Mestre (Barcelona, 14 September 1962; member number 72.812) is third vice president and director responsible for the sports area

  • Manel Arroyo

    Manel Arroyo (Vic, 10 May 1960: member number 100.759) is fourth vice president and the director responsible for the area of marketing and communication

  • Susana Monje i Gutiérrez

    Susana Monje (Oviedo, 14 November, 1972; member number 89.087) is the fifth vice president and director responsible for the financial area

  • Jordi Moix i Latas

    Jordi Moix (Barcelona, 12 November 1960; member 40.728) is the commissioner for 'Espai Barça' at FC Barcelona

  • Jordi Monés i Carilla

    Dr. Jordi Monés (Barcelona, 25 June 1961; member number 70,252) is the commissioner for Barcelona Universitas at FC Barcelona

  • Ramon Pont i Amenós

    Ramon Pont (Tàrrega, 1 April 1937, member 68,583) is a Board member at FC Barcelona

  • Joan Bladé i Marsal

    Joan Bladé (Barcelona, 18 September, 1960; member 54.673) is a Board member at FC Barcelona

  • Javier Bordas de Togores

    Javier Bordas (Barcelona, March 5, 1961; member 12.353) is a Board member at FC Barcelona

  • Silvio Elías i Marimón

    Silvio Elías (Barcelona, August 15, 1948; member 2.833) is a Board member at FC Barcelona

  • Dídac Lee i Hsing

    Dídac Lee (Figueres, 15 January 1974; member 93.427) is a Board member at FC Barcelona

  • Josep Ramon Vidal-Abarca i Armengol

    Josep Ramon Vidal-Abarca (Barcelona, August 15, 1962; member 95.487) is a Board member at FC Barcelona

  • Pau Vilanova Vila-Abadal

    Pau Vilanova Vila-Abadal (Barcelona 1964; member number 40,105) is a Board member at FC Barcelona

  • Jordi Calsamiglia i Blancafort

    Jordi Calsamiglia (Barcelona, 19 June 1959; member 76.422) is secretary on the Board of directors at FC Barcelona

  • Maria Teixidor i Jufresa

    Maria Teixidor (Barcelona, 8 October 1975; member 45.277) is vice secretary on the Board of directors at FC Barcelona

  • Enrique Tombas i Navarro

    Enrique Tombas (Barcelona, 20 October 1967; member 15.394) is Treasurer for the Board of directors at FC Barcelona

  • Emili Rousaud i Parés

    Emili Rousaud (Barcelona, 27 April 1966; member 33.974) is a Board member at FC Barcelona

  • Oriol Tomàs i Carulla

    Oriol Tomàs (Barcelona, 23 January 1970; member number 59,747) is a Board member at FC Barcelona