İstanbul'daki FCBEscola'da çocukların toplu halde fotoğrafı / FCB

FCBEscola direktörü Òscar Grau kulübün tüm dünyadaki projelerinden doğrudan haber almayı sürdürüyor ve her bir okulun mevcut durumlarını öğrenmenin yanı sıra olası gelecek programların daha ileri taşınmasını da enine boyuna inceliyor.

Bu, Òscar Grau Eylül 2015'te göreve başladığında iş ortakları ve her bir FCBEscola'nın direktörleri tarafından verilmiş olan bir taahhüttü. Şimdi, ekibi ile beraber, bu söz yerine getiriliyor.

Geçtiğimiz hafta Òscar Grau, Avrupa ve Afrika projeler direktörü Iñaki Andreu'yle beraber, Ekim 2014'ten bu yana faaliyette bulunan İstanbul'daki FCBEscola okullarını ziyaret etti.

Òscar Grau, Türkiye'de başladığından beri büyümesi durmayan projenin yerel toplumun ve Türk medyasının, ayrıca 'Barça DNA’sı' ve kulübün felsefesini aktaran tesislerin ve antrenmanların keyfini çıkaran çocukların ailelerinin de övgüsünü nasıl kazandığını gözden geçirebildi.

FCBEscola direktörü FCBEscola'nın İstanbul'daki iki okulunun (Maltepe ve Maslak) nasıl çalıştıklarını gözlemleyebildi ve gençleri antrenörlerle çalışırken seyretti.

"Çocukların seviyesi gerçekten çok iyi" diyen Òscar Grau, birçok ailenin memnuniyetini içeren övgüler aldı: "Eğitimin yanı sıra sportif ve kişisel yönden de iyi bir iş çıkardığımızı söylemek istediler"

Büyüme Olasılığı

Òscar Grau ve Iñaki Andreu'nun her ikisi de Barça'nın kadrosuna Arda Turan'ı katarak aşama kaydettiği Türkiye'deki büyüme ve yayılma olasılıklarını analiz etmek için İstanbul gezisinden yararlandı.
Òscar Grau'nun İstanbul'da FCBEscola’yı ziyareti; Fukuoka ve Katsushika (Japonya), Quingdao (Çin), Kasablanka (Fas), Yeni Delhi (Hindistan), Singapur, Dubai ve Suudi Arabistan gibi birçok ziyaretinden biriydi.